Hakkımızda

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

İletişime Geç

Çalıkuşu, 3168. Sk. no:8, 35200 Karabağlar/İzmir

+90 535 254 29 98

[email protected]

Otomatik Tente

Otomatik Tente Nedir?

Otomatik tente kendine has sistemiyle diğer tente modellerinden ayrılmaktadır. Özel bir gergi sistemiyle çalışmaktadır. Bu gergi sistemi sayesinde uzun süreli kullanım sağlayarak her mekana uyumlu bir görüntü kazandırır. Kullanım alanlarında hem hoş bir görüntü verir hem de açılır kapanır tente özelliği sayesinde özellikle işletmecilere büyük kolaylıklar sağlar. Otomatik ve elektrikli bir sistemle çalıştığı için istenildiği anda kapatılır ve açılır. Yazının devamında açılır kapanır tente fiyatları hakkında bilgi verilecektir

Otomatik Tente Özellikleri Nelerdir?

Elektrikli sistemi sayesinde otomatik olarak açılır kapanır tentedir. Bu özelliği ile herhangi bir efor sarf etmenize gerek kalmaz.

Katlanır tentenin kontrolünü yapabilirsiniz. Ne kadar açılacağını siz ayarlayabilirsiniz. Bunu bir buton veya uzaktan kumanda yardımı ile yapabilmeniz mümkündür.

Her mevsime uygun olarak kullanabilirsiniz. Kullanacağınız alanı yağmur, kar, rüzgar gibi hava olaylarından güvenli bir şekilde koruyabilirsiniz.

Açılır kapanır tentenin farklı bir modeli de akıllı çatı tentesidir. Akıllı çatı tentesi estetiksel özelliği ile mekanınıza hoş bir hava kazandırırken, konforlu bir hizmet sunar.

Bu akıllı sistemleri İzmir’de tente şirketimize uğrayarak sahip olma imkanına sahipsiniz. Birçok farklı otomatik tente modelimizle kullanıcılarımızın memnuniyetine uygun olacak şekilde hizmet sunumu gerçekleştiriyoruz.

Otomatik Tente Hangi Alanlarda İşimize Yarar?

Bazı işletmelerin teras, bahçe bölümleri vardır. Yazın bu bölümleri açık olarak kullanırken kışın hava koşullarının aktif olmasıyla bu alanlar kullanıma açılamamaktadır. Bu nedenle otomatik tente diğer bir deyişle katlanır tente ile bu mekanları kapatabilir ve kullanıma rahatça açabilirsiniz. Kapalı ortamda sigara içilmesinin yasak olmasıyla işletmeler bahçe terasına yaptığı akıllı çatı tentesi sayesinde bu konuda müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Bu alanların havalandırılması bakımından akıllı çatı tente modeli müşterilerine üst düzey bir hizmet sunar. Bizimle iletişime geçerek bu sistem hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Otomatik tente sistemi ile güneşin etkilerine karşı hızlı ve kolay bir şekilde tentelerinizi kullanabilir, sevdiklerinizi ve misafirlerinizi rahatça ağırlayabilirsiniz. Çalışma alanları, mağazalar, turistik işletmeler gibi balkon veya teraslarda barınak olarak evinizde sıcak yaz aylarında eviniz için ideal bir üründür.

İthal motorlu parçalar ve uzaktan kumanda ile tenteniz dakikalar içinde anında ve güvenli bir şekilde kırılıp açılabilir. Ürettiğimiz motorlu çatı ithal akrilik kumaştan üretilmiş olup bakımı ve temizliği kolay dayanıklı sistemlerimizden olup her zaman ekonomik bir seçim olmuştur.İzmir otomatik çatı sistemleri üretiminde lider firma olarak 30 yıldır satış, tasarım ve teknik servis olarak hizmet vermekteyiz.

İzmir Otomatik Tente

Otomatik tente, otomatik pergola veya raylı tente, cafe, restaurant ve açık alanlar da yaz ve kış aylarında kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Özel kumaşı sayesinde yaz güneşinden ve olumsuz kış koşullarından korunmanız önemlidir.
 
Açık hava rekreasyonu için yapmanız gereken tek şey, uzaktan kumanda sistemi ile otomatik tente sistemini birkaç saniyeliğine kontrol etmektir. Mekanınızı kışın yağmur ve soğuktan, yazın sıcaktan koruyarak mevsimlerin güzelliğini yaşayabilirsiniz.
 
İşletme sahipleri, teras sahipleri ve yazlık bahçelerinde olabilecek en iyi konforu isteyen müşterilerimiz otomatik tente ve otomatik pergola sistemlerini tercih etmelidir.
 

En İyi Açılır Kapanır Tente Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Geri çekilebilir bir tente , ayrı veya kalıcı bir yapıya ihtiyaç duymadan bir dış mekan yaşam alanını gölgeler . Tenteler ayrıca iç mekan sıcaklıklarını düşürmeye yardımcı olmak için kapılar ve pencereler üzerindeki ışığı ve ısıyı azaltır . En iyi açılır kapanır tenteyi seçerken tasarım, malzeme, boyut, kurulum süreci ve ek kolaylık özelliklerini göz önünde bulundurun. Alışveriş yapanlar, aralarından seçim yapabilecekleri bir dizi boyut ve tasarım bulacaktır.

Uzatma Mekanizması

Geri çekilebilir tenteler hem manuel hem de otomatik modellerde gelir. Her iki seçenek de kullanıcıları öğelerden korur. İkisi arasında seçim yaparken maliyeti ve kullanım kolaylığını göz önünde bulundurun.

Çoğu manuel tente, bir kasnak ve kordon sistemine dayanır. Basit bir el krankı, uzatma mekanizmasını açar ve kapatır. Kuşkusuz daha az kullanışlı olan manuel kranklı tenteler daha düşük bir fiyata gelir ve daha kolay onarım sağlar. Manuel tenteler bir güç kaynağı gerektirmediğinden, onları nereye kuracağınız konusunda daha fazla seçeneğiniz vardır.

Otomatik veya motorlu bir veranda açılır kapanır tentede, uzatma mekanizması, tenteyi otomatik olarak açan ve kapatan bir motor üzerinde çalışır. Bu daha kullanışlı tenteler, manuel muadillerinden daha yüksek bir fiyata gelir. Onarımlar da daha pahalıya mal olma eğilimindedir. Ve bir güç kaynağı gerektirirler. Ancak ek ücret karşılığında, uzaktan kumandayla çalıştırma ve otomatik sensörler gibi bir dizi kullanışlı özellik elde edebilirsiniz.

Kumaş

Veranda tenteleri, hava koşullarına dayanıklı, parlamayı azaltan ve UV ışınlarını engelleyen bir dizi kumaşa sahiptir. Ayrıca, ister doğal olarak ister poliüretan (PU) gibi su geçirmez bir kaplama ile suya direnme eğilimindedirler, bu nedenle yağmur onları yok etmez.

Yaygın kanopi kumaşları arasında kanvas, polyester, PVC ve akrilik bulunur. Her biri hakkında bilmeniz gerekenler:

  • Kanvas: Esnek, doğal ve uygun fiyatlı klasik kanvas tenteler, bir dizi eğlenceli desen ve renkte gelir. Dayanıklı olmasına rağmen, tuval hava koşullarına maruz kaldığında solabilir veya küflenebilir. Bu sonuçları önlemek için koruyucu solüsyonlarla kaplanmış kanopiler arayın.
  • Polyester: Esnek, sentetik, suya dayanıklı, hafif bir polyester, uygun bir fiyata hava koşullarına, zamana ve küflenmeye karşı dayanıklıdır.
  • Polivinil klorür (PVC): Bir başka popüler sentetik olan PVC, mükemmel su direnci sağlar. Temizlemesi kolaydır, küflenme veya küflenme eğilimi göstermez. Bununla birlikte, düşük çekme mukavemeti, onu yırtılmaya ve yırtılmaya daha yatkın hale getirir.
  • Akrilik: Dayanıklı akrilik, hava koşullarına, küflenmeye ve solmaya karşı direnç gösterir. Seçenekler arasında alışveriş yapanlar, özellikle dış mekan kullanımı için tasarlanmış Sunbrella gibi akrilikler bulacaklar.

Çerçeve Malzemesi

Çoğu geri çekilebilir tente metal çerçevelere sahiptir. Gözeneksiz, sağlam metal çerçeveler, ıslak ve rüzgarlı hava koşullarını iyi idare eder. Toz kaplama gibi koruyucu işlemler, çerçevelerin yıllarca paslanmadan kalmasını sağlar. Metal, en yaygın olarak siyah, gri ve beyaz olmak üzere çeşitli renklerde gelir.

En yaygın iki metal seçeneği olan alüminyum ve çelik, her birinin artıları ve eksileri vardır. Bütçe dostu, hafif alüminyum güçlüdür ancak belki de çelik kadar güçlü değildir. Daha pahalı çelik biraz daha ağırdır ancak daha uzun süre dayanır.

Boy

Bir tente, verandayı veya güverteyi engellememeli veya kalabalıklaştırmamalıdır . Boyutları amaçlanan alana uygun olmalıdır. Tentenin genişliğini ve projeksiyonunu göz önünde bulundurun ve kurulum için yeterli dikey alan olduğundan emin olun.

Genişlik, duvara monte edilen tarafın boyutunu ifade eder. Uygun bir genişlik seçmek için, kaplamak istediğiniz duvar alanını göz önünde bulundurun ve herhangi bir engel olmadığından emin olun. Tenteler 15 fit genişliğe kadar değişebilir ve daha fazla kapsama alanı için iki veya daha fazla tente birlikte eşleştirilebilir.

Bir tentenin çıkıntısı, duvardan ne kadar uzağa uzandığını ifade eder. Projeksiyon ne kadar uzak olursa, o kadar fazla gölge sağlar. Tenteler 5 ila 10 fitten fazla çıkıntı yapabilir. Ancak, daha geniş modellerin montaj montajına daha fazla baskı uyguladığını unutmayın. Tente projeksiyonunun, kurulum aralığını (tente eğiminin açısı) içeren kanopinin tepesine atıfta bulunduğunu unutmayın.

Kurulum

Geri çekilebilir tenteler, bir evin dış duvarına, alt kısmına veya çatısına monte edilir. DIY geri çekilebilir tente kitleri, kurulum talimatlarını içerir, ancak tentenin gerekli kurulum donanımını içerdiğinden emin olun. Size yardımcı olması için bir iş ortağı kaydedin. Tente montajı en az iki kişilik bir iştir.

Kurulum yöntemi, tenteyi monte edeceğiniz duvara bağlıdır. Tuğla, sıva, çimento ve vinil gibi farklı yüzeyler farklı ankraj yöntemleri gerektirir. Güvenli ve doğru kurulum için üreticinin talimatlarını izleyin. Şüphe duyduğunuzda, tenteyi kurmak için profesyonel yardım almayı düşünün. Güvenli bir kurulum, yıllarca süren güneş koruması için değerli bir yatırım yapar.

Ek özellikler

Motorlu açılır kapanır tenteler, hava sensörleri, uygulama veya uzaktan kumanda ile çalıştırma, zamanlayıcılar ve ısıtıcılar gibi bir dizi kullanışlı özellik içerir. Bazı motorlu tenteler, nem seviyelerini, rüzgar gücünü ve parlaklığı ölçebilen kullanışlı sensörler içerir. Bunlar, koşullara bağlı olarak kanopiyi uzatmak veya geri çekmek için otomatik olarak tetikler.

Kolaylık sağlamak için, bazı geri çekilebilir tenteler, uzaktan veya akıllı telefon kontrolü sunar. Düşük teknoloji seçeneği olan uzaktan kumandalar, kullanıcılara verandadaki herhangi bir yerden tentenin kontrolünü sunar. Daha yüksek teknolojili, akıllı seçenekler, kullanıcılara bir telefon uygulaması aracılığıyla daha uzun koruculardan kontrol imkanı sunar. Bunlar, kullanıcıların tenteyi uzatma ve geri çekme, zamanlayıcıları ayarlama ve otomatik program ayarlarını yapma gibi bir dizi özelliği çalıştırmasını sağlar.

Tente ısıtıcıları, kışın kapalı bir alan oluşturmaya yardımcı olur ve serin ama güneşli kış günlerinde biraz ısı sağlar.

Bir sonraki yazımızda T-Modül Tente modelini inceleyebilirsiniz.